Jezioro Okonin w gminie Ciechocin

Co ciekawego możemy zobaczyć nad Jeziorem Okonin. Na pewno największe wrażenie zrobi na nas krystalicznie czysta woda, w której odbija się otaczający jezioro las. Cisza, w której rozlega się jedynie piękny śpiew ptaków, a także zadbane plaże przystosowane do wypoczynku, sprawią, że będziemy chcieli wrócić ponownie do tego magicznego miejsca.

 

Jezioro okonin Ciechocin zachęca turystów do wypoczynku nad jednym z najczystszych jezior w województwie kujawsko-pomorskim. Znajdujący się niespełna 30 km od Torunia obiekt gwarantuje szybki dojazd oraz możliwość relaksu z dala od miejskiego gwaru. Na terenie sąsiadującym z jeziorem Okonin działa Ośrodek Wypoczynkowy, z bogatym zapleczem turystyczno-gastronomicznym.

 

Turysta, który tu przyjedzie może zarezerwować dla siebie nocleg. Do dyspozycji klientów są domki letniskowe, dodatkowo w sezonie letnim jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.Turyści mają do dyspozycji rowery wodne, łódki i kajaki. Wszelkie Informacje na temat wynajmu domku bądź skorzystania ze sprzętu wodnego znajdziemy na stronie ośrodka. Również wędkarze znajdą informacje na temat połowu ryb, oraz wysokości składki. Na terenie ośrodka wypoczynkowego znajduje się strzeżona plaża oraz małe boisko do gry w piłkę. Warto podkreślić, że woda w jeziorze jest najczystsza w okolicy i latem bardzo ciepła. Do dyspozycji odwiedzających jest także sklep spożywczy, w których rano możemy kupić świeże pieczywo. Na obiad możemy się wybrać do pobliskiego baru, gdzie zaserwują nam świeżą smażoną rybę.