Największa synagoga na świecie. Piękne zabytki Polski – dawna synagoga w Sandomierzu

Polska jest niezwykłym krajem, przez wielu niedocenianym. Polska ma długą i ciekawą historię, którą widać w wielu miastach tego kraju. Dzięki ciekawym zabytkom, które przetrwały setki lat, możemy się sporo dowiedzieć o historii naszych przodków.

dawna synagoga w Sandomierzu

Na przykład miasto Sandomierz, ma do zaoferowania bardzo dużo dla miłośników historii naszego kraju. W Sandomierzu znajduje się między innymi największa synagoga na świecie, która jest piękna i majestatyczna.

największa synagoga na świecie

Dawna synagoga w Sandomierzu jest otwarta dla turystów przez cały rok. Mimo tego że obecnie w miejscu tym mieści się Archiwum Państwowe, to w miejscu tym zachowały się elementy dekoracyjne z XVIII wieku. Architektura tego wieku jest przepiękna, co widać w wielu miejscach tego budynku. Warto udać się do Sandomierza i przyjrzeć się z bliska dawnej Synagodze, bo jest to jedna z najpiękniejszych budowli w Polsce, dodatkowo to miejsce o burzliwej historii. Wstęp do budynku jest darmowy, można ją sobie też obejść dookoła, bo ma ciekawe obejście. Planując zwiedzanie Polski, koniecznie trzeba się udać do Sandomierza i zwiedzić jego najciekawsze zabytki.