Ranking plaż w Polsce i na świecie – 2023

Zdecydowana większość Polaków twierdzi, że najpiękniejsze plaże to właśnie te w Polsce, nad Morzem Bałtyckim. Czy rzeczywiście tak jest? Wydaje nam się, że jest to bardzo subiektywne odczucie, chyba że zastosujemy obiektywne kryteria i wg nich przeanalizujemy większą liczbę plaż. Zarówno tych blisko nas, znajdujących się w kraju, jak i położonych nieco dalej — w Europie i na całym świecie. Na podstawie zgromadzonych danych, udało nam się przygotować kompleksowy i wyczerpujący ranking plaż 2023. Warto bliżej się z nim zapoznać, szczególnie jeśli planujecie najbliższe wakacje i jeszcze nie zdecydowaliście, gdzie pojechać. Wierzymy, że dzięki naszemu rankingowi dowiecie się wszystkiego na temat najpiękniejszych plaż starego kontynentu, jak i odleglejszych zakątków świata.

Odkrywaj razem z nami najpiękniejsze plaże

Dlaczego warto korzystać z rankingu plaż, zamiast decydować się na wakacje w ciemno i jechać do przypadkowych miejsc? Poniżej przedstawiamy najczęściej wymieniane powody, dlaczego tak wiele osób ufa naszemu rankingowi i chętnie z niego korzysta.

Unikniesz rozczarowania

Wakacje to moment, na który z niecierpliwością czekamy przez cały rok. To oczywiste, że swój urlop chcemy spędzić w miejscu, które jest bezpieczne, ładne i przyjazne nam. Oferty biur podróży i hoteli często kuszą nas ładnymi zdjęciami i zachęcającymi opisami, obiecującymi piękną plażę na wyciągnięcie ręki. Nie rzadko jednak okazuje się, że po przybyciu na miejsce, zastajemy zupełnie coś innego. Stworzony przez nas ranking plaż obiektywnie opisuje wybrane lokalizacje, wskazując na ich mocne i słabe strony, pozwalając dokonać słusznej i świadomej decyzji.

Wybierzesz najlepszy czas na wakacje

Ładne plaże, takie jak plaża Dubaj warto odwiedzić poza sezonem. Dlaczego? Ponieważ nawet duża plaża w szczycie sezonu może być bardzo zatłoczona i trudno znaleźć na niej komfortowe miejsce. Chcąc odwiedzić najpiękniejsze plaże świata i mając na to ograniczony budżet, dobrze jest nastawić się na zwiedzanie poza sezonem. Być może temperatury nie będą już tak wysokie, ale duży spokój panujący na miejscu z pewnością nam to zrekompensuje.

Przygotujesz się na to, co zastaniesz na miejscu

Nie każdy lubi plaże położone tuż przy hotelu, na które wystarczy dojść, przechodząc przez drogę. Inni z kolei wolą, kiedy plaża znajduje się w bezpośredniej odległości od hotelu. Dziś wszystkie te informacje można sprawdzić np. na google maps, ale ranking plaż jeszcze szybciej dostarcza odpowiedzi na te i inne pytania.

Znajdowanie najpiękniejszych plaż na sesje fotograficzne

Niezależnie, czy poszukujesz dla swojej rodziny najczystszych plaż w Polsce, zagranicznych plaż, z których roztaczają się niesamowite widoki lub plaż, na których można grać w siatkówkę plażową, nasz ranking dostarcza pełnych i wyczerpujących odpowiedzi. Warto z niego skorzystać także wtedy, jeśli macie w planach sesję fotograficzną na plaży – czy to do celów reklamowych, czy jako sesję ślubną. Pozostałe informacje, których możecie dowiedzieć się z naszego rankingu to: czy działają na niej wypożyczalnie sprzętu sportowego i gdzie się znajdują, czy jest tam czysta woda i strzeżone kąpielisko, czy do plaży prowadzi łagodne zejście i czy w pobliżu jest parking, a także czy jest to plaża z latarnią morską udostępnioną do zwiedzania. Poznacie również wiarygodne dane o tym, jaka jest temperatura wody czy morskie dno jest tam piaszczyste czy kamieniste i należy ze sobą zabrać plastikowe buty do pływania.