Czy tylko góry? Miejsca na wypoczynek – podkarpackie

Podkarpackie. Górzyste województwo, graniczące ze Słowacją i Ukrainą.

Miejsca na wypoczynek: podkarpackie

Większość pewnie teraz pomyśli, że skoro miejsca na wypoczynek podkarpackie strony to góry. A tu niezbyt. Dzisiaj pokażemy, że jeśli jakiś region ma góry to nie znaczy, że tylko góry. Oto kilka ciekawych miejsc, do którym możemy się udać na wypoczynek i małe zwiedzanie.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Skoro w Kielcach można zobaczyć Muzeum Zabawek i Zabawy, to Muzeum Dobranocek w Rzeszowie nie powinno dziwić. To fantastyczne miejsce, w którym możemy przenieść się do świata starych kreskówek.
Na stałej ekspozycji mamy możliwość zobaczyć oryginalne lalki z filmów kukiełkowych studia Se-Ma-For z Łodzi. Nic Ci to nie mówi? A Miś Colargol, Miś Uszatek, Plastuś? Wszystkich „bohaterów” wszystkich tych bajek możesz zobaczyć właśnie tutaj.
Dodatkowo wystawa pokazuje folie animacyjne, różne szkice postaci, scenariusze, dekoracje związane z animacjami produkowanymi w Polsce, ale i za granicą!
W różnych pomieszczeniach znaleźć można mniejsze lub większe skarby, związane z produkcjami zagranicznymi, takimi jak: „Krecik”, „Wilk i Zając”, „Smerfy”, „Pszczółka Maja” czy „Muminki”. W końcu to Muzeum Dobranocek, a takowe były także i zagraniczne.
Obok tych eksponatów stricte związanych z bajkami, muzeum udostępnia dla wzroku zwiedzających różne gadżety, które przykują wzrok niejednego kolekcjonera. Wszelkie pocztówki okolicznościowe, figury, plakietki, książeczki i inne tego typu przedmioty wypełniają sale.
Warto odwiedzić to miejsce podczas urlopu, by znów na chwilę przenieść się do swojego dzieciństwa.

Jezioro Solińskie i okolice

Może to być dziwna propozycja – jechać w okolice gór, aby spędzić czas nad jeziorem. Jednak jeśli jesteś żeglarzem lub wędkarzem, albo po prostu nie masz ochoty na standardowy wybór góry albo morze to jezioro Solińskie jest dla Ciebie.
Wokół jeziora rozbudowuje się stale baza noclegowa i gastronomiczna. Nowe lokale o coraz bardziej „tutejszym” charakterze przykuwają wzrok i sprawiają, że ślinka spływa z ust. W końcu największy zbiornik wodny w Polsce jest niemałą atrakcją.
Okolica jest wprost wymarzona do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, żeglarstwa, czy spływów pontonami, albo wędkarstwa. Coraz częściej zdarzają się także płetwonurkowie. Jeśli chce ktoś trochę innych wrażeń może skorzystać z tyrolki znajdującej się w Zatoce Drewnianej w Solinie. Najważniejsza jest jednak cisza i spokój, jakie panują po wyjściu ze wsi. Skąd taka cisza?
Jezioro Solińskie to strefa ciszy, tu nie można pływać na silniku motorowym.
Dlatego nie musisz przejmować się tym, że ktoś spłoszy ci upragnionego sandacza, czy okonia.

Arboretum w Bolestraszycach

Marzy ci się magiczne miejsce na spacer podczas urlopu? Odwiedź Arboretum w Bolestraszycach!
Co to jest arboretum? To ogród, w którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych.
To zgromadziło kilka tysięcy gatunków odmian różnych roślin, które zachwycają wzrok odwiedzających. I to nie tylko „zwykłych” roślin, ale i wodnych, czy tych które lubią podmokłe tereny. A wszystko to za sprawą stawów, które urozmaicają teren.
Obok tego cudownie wyglądają perełki architektury – dwór, dzieła sztuki wkomponowane w alejki cudownych roślin. Jak tu odmówić sobie odwiedziny tak magicznego miejsca, gdzie na każdym kroku zobaczymy kwiaty, jakich prawdopodobnie nigdzie indziej nie zobaczymy?

Podkarpackie nie tylko górami stoi. Są tu też wspaniałe i ciekawe muzea, które warto zwiedzić. Są też miejsca, jak Solina, gdzie można zatrzymać się „w odległym cieniu gór”, by cieszyć się ciszą na żaglach czy przejść się po magicznych ogrodach. Cóż,miejsca na wypoczynek podkarpackie czekają.