Kraków warty zwiedzania

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony miastu Kraków. Najpierw kilka słów o jego historii by móc przybliżyć to miasto. Powstało już około XII wieku. Ono pochłonęło historię panowania królów. Jego dzieje, legendy, jakie powstały wraz z zaistnieniem. Samo miasto może by nam opowiedziało setki historii, jednak to tylko miasto, a nie osoba, która może nam mówić, jak w czasach demokracji.

 

Kraków przez setki lat zamieszkiwany przez biedaków, kupców, rzemieślników, szlachtę polską, katów, sędziów polskich oraz bogaczy, całe rodziny, które wiodły tam żywot. Rodziny, które rodziły się, powstawały korzenie, i ludzi którzy przeżyli swoje życie i na koniec obrócili się w proch. I tak przez wieki. Tam sądzono czarownice, stosowano narzędzia tortur i to zostało na długie lata zapisane w historii dziejów.
Kraków przetrwał epokę średniowieczną, barok, oświecenie, XX – lecie międzywojenne, i tak dalej i tym podobnie. Do dziś zwiedzany przez setki turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Atrakcyjne miejsca do zwiedzania przepełnione historią. Na jego podstawie nakręcono film: Żółta ciżemka. Napisano setki książek, poddano badaniom różnego rodzaju sprawy sądowe z wieków uprzednich – Żywiecczyzny.

 

Atrakcje warte odwiedzenia to, między innymi:

Wawel, Kopalnia Soli, Zamek Królewski, Rynek Główny. Na samym rynku znajdziemy setki sklepików, restauracje, pizzerie, sklepiki pamiątkowe. szeroka oferta atrakcji to czas kilku dni zwiedzania. tam również musimy przemierzyć miasto, nie należy to do najłatwiejszych zadań. Bardzo ciekawe miejsca, bogate w kulturę, historię, i korzenie państwa polskiego.
Wieliczka to miejsce bardzo interesujące, inne niż wszystkie, gdyż to kopalnia soli. przepełniona opowieściami przewodnika.
Każda atrakcja to bilet wstępu.
Wawel to miejsce, gdzie można zobaczyć, gdzie pochowano największe osobistości.
Podczas podróży w również ciekawe miejsca można zakupić precel by przekąsić coś na ząb. przysmaki Krakowa, które zachowały się do dziś.
Reasumując, Kraków to stare przepełnione korzeniami kultury polskiej, przepełnione historią dziejów jedno z największych miast Polski.