Grecja – dlaczego warto wybrać ją na wakacje

Grecja od lat stanowi jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków turystów z Polski i całej Europy. Nic dziwnego – doskonały klimat i kuchnia, bogata historia i urok 2500 wysp przyciągają spragnionych wypoczynku nie tylko latem.

Wycieczka z Polski do Grecji nie stanowi najmniejszego problemu. Możemy skorzystać z oferty licznych biur podróży lub zaplanować wyjazd samodzielnie. Chyba każde polskie biuro podróży oferuje wczasy w Grecji, w opcji podstawowej lub bogatej all incusive. Do Grecji dotrzemy ze wszystkich większych lotnisk w kraju, co sprawia że wakacje w Helladzie dostępne są dla niemal każdej Polki i Polaka.

Również pod kątem kosztów Grecja wydaje się być bardzo ciekawym kierunkiem. To jedna z tańszych destynacji południa Europy, a na pewno jedna z oferujących najlepszy stosunek ceny do jakości. Wielu podróżników woli unikać niestabilnych politycznie krajów Afryki czy Bliskiego Wschodu, zatem Grecja jawi się nam jako dobre połączenie kosztów i bezpieczeństwa podróży.

Jeśli nie chcemy korzystać z oferty biur, wyprawa na własną rękę również nie powinna nastręczyć nam trudności. Do Salonik i Aten, a także na Kretę i Korfu latają z Polski tani przewoźnicy, zaś biura podróży oferują także loty czarterowe – bez konieczności wykupu pobytu w hotelu. Uwzględniając czartery, liczba miejsc, w które możemy dolecieć do Grecji z Polski sięga już kilkunastu lotnisk.

Grecję corocznie odwiedza ponad 25 milionów turystów. Może i Wy do nich dołączycie?