Druskienniki jak z bajki

W poszukiwaniu ciekawych i nieoczywistych miejsc na weekendowy wypad warto odwiedzić Druskienniki. To niewielkie miasteczko na Litwie leżące mniej więcej godzinę drogi od przejścia granicznego w Ogrodnikach.
To kurort w najlepszym tego słowa znaczeniu i w najlepszym wydaniu.

 

Zabytkowa zabudowa sanatoryjna jeszcze bardziej to podkreśla. Miasto ma niesamowity klimat. Przechadzając się pięknym deptakiem wśród drzew można odnieść wrażenie, że czas zwalnia i zaczyna płynąć obok. Jednakże Druskienniki to nie tylko lenistwo – na brak możliwości spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny nie można narzekać. Najpopularniejszym i najczęściej odwiedzanym przez Polaków miejscem jest tamtejszy aquapark. Od kilku lat funkcjonuje również Snow Arena, czyli sztuczny, oparty na stalowej konstrukcji stok narciarski czynny cały rok. Warto tam zawitać nawet, gdy nie jesteśmy pasjonatem sportów zimowych.

 

Z kawiarni mieszczącej się na wysokości dziewiątego piętra roztacza się przepiękny widok na panoramę miasta i Niemen. Na Snow Arena można się dostać samochodem lub też kolejką gondolową. Sam przejazd stanowi nie lada atrakcję turystyczną.
Druskienniki są wspaniałym miejscem do odwiedzenia w weekend. Choć Litwa nie jest zbyt popularnym kierunkiem jeśli chodzi o turystów, z pewnością wizyta w Druskiennikach pozwoli inaczej spojrzeć na ten kraj.