Spacer po Tbilisi. Co warto zobaczyć?

Jednym z najbardziej popularnym i rozpoznawalnym wśród turystów miejscem w Tbilisi jest Freedom Square, razem z pomnikiem patrona Gruzji św. Jerzego, królującego po środku ronda. Aby poczuć prawdziwy klimat miasta, najlepiej wybrać się na długi wieczorny spacer, ponieważ w takiej scenerii prezentuje się ono najpiękniej. W ciągu dnia można skorzystać z bardziej komercyjnych atrakcji jak wjazd kolejką w okolice twierdzy Narikala na wzgórze Sololaki, skąd roztaczają się widoki na miasto.

Co zwiedzić? Tbilisi co warto zobaczyć

Nad miastem Tbilisi góruje Sobór Świętej Trójcy to największa bo 70 metrowa budowla sakralna Gruzji z jedenastoma ołtarzami, to jednocześnie najważniejsza katedra prawosławna i siedziba katolikosa Eliasza II. Świątynia wspólne z Matką Gruzją zdają się czuwać nad wschodnim brzegiem miasta. Witają przyjaciół winem a wrogów mieczem, który posąg Matki Gruzji dzierży w prawej dłoni. Monumentalny posąg stoi na prawym brzegu rzeki Kury i patrzy na miasto.
Na rzece znajduje się jedna z ulubionych atrakcji turystów Most pokoju – The Bridge Of Peace. To nowoczesny, oświetlony most na którym turyści robią sobie pamiątkowe zdjęcia.
Nieopodal Mostu Pokoju znajduje się Rike Park z fontannami, w którym tętni życie towarzyskie, szczególnie nocą jest tu gwarno i wesoło. Po mimo, że sami mieszkańcy nie są dumni z tego miejsca, turyści lubią je odwiedzać i spacerować.

Spacer po centrum miasta

Miasto Tbilisi to jedno z takich miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić po zmroku. Magicznie oświetlone uliczki, witryny sklepowe i kawiarnie przenoszą nas w zupełnie inny klimat miasta. Stara fabryka to miejsce do którego przychodzą młodzi Gruzini spotkać się z przyjaciółmi. Warto zabłądzić w tamte rejony aby poprzebywać w towarzystwie lokalnej społeczność, po środku industrialnych budynków, kawiarni i artystycznych pracowni.

Planując wycieczkę do stolicy Gruzji warto przeznaczyć na zwiedzanie trochę więcej czasu. Po mimo, że miasto można zwiedzić w 2 dni to jeśli zostaniemy tam dłużej to z pewnością zaskoczy nas wieloma skrywanymi tajemnicami.