Jak spędzić ferie w mieście

Bywa, że nasze pociechy muszą zimowe wakacje spędzić w miejscu zamieszkania. Jeśli rodzice pracują, ciężko zorganizować wyjazd. Opiekunowie zadają sobie wówczas pytanie, jak spędzić ferie w mieście.

 

Mieszkając w dużej metropolii możemy zabrać dzieci na łyżwy. Ferie w mieście obfitują w różne zimowe atrakcje. Niektóre miasta oprócz lodowiska organizują naukę jazdy na nartach. Jeśli nie ma zbyt wiele śniegu, stoki i górki są zasilane sztucznym śniegiem z armatek.Ferie w mieście możemy też spędzić w osiedlowym klubie, który zazwyczaj organizuje zajęcia dla najmłodszych. Jeśli nie wiemy jak spędzić ferie w mieście, możemy udać się do osiedlowego klubu i uzyskać informacje na temat atrakcji w ferie. Zajęcia w takim klubie są zazwyczaj bezpłatne, ponadto znajdują się najczęściej blisko miejsca zamieszkania.
Wyjście na basen, seans w kinie lub widowisko teatralne- tak naprawdę mamy mnóstwo opcji, aby ferie w mieście były atrakcyjne dla naszych pociech.

 

Niektórzy rodzice zapisują dzieci na zimowe półkolonie. To dobry pomysł, zwłaszcza jeśli mama i tata pracują do popołudnia. Organizatorzy kolonii doskonale wiedzą jak spędzić ferie w mieście. W ramach kolonii dzieci chodzą do kina czy uczestniczą w warsztatach. Dodatkowo nie musimy się martwić o posiłki, gdyż taki rodzaj zorganizowanego wypoczynku, zapewnia dzieciom obiady, czasem podwieczorki.
Jeśli nigdzie nie wyjeżdżamy, postarajmy się, aby ferie w mieście nie oznaczały dla naszych dzieci nudy. Odrobina inicjatywy ze strony rodziców, sprawi, że ferie w mieście będą należały do aktywnego i rozwijającego wypoczynku.