Malta, gdzie wybrać się na wczasy?

Kierunek Malta. Najlepsze miejsca na wyspie.

To najdalej wysunięta na południe wyspa Europy. Skąpana w słońcu Malta jest krajem turystycznym. Wakacje trwają tu przez cały rok. Nie tylko pogoda jest atutem tego miejsca, są to także liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Charakterystyczne dla Malty są piękne plaże. Malta, gdzie wybrać się na wczasy?

Stolica wyspy- Valletta.

Miasto tworzą barokowe zabytki. Valletta jest bardzo klimatyczna. To wyjątkowa architektura uliczek z opadającymi balkonami, murów obronnych i przepięknej panoramy miasta. Obowiązkowymi punktami na mapie są: Pałac Wielkiego Mistrza, Katedra Świętego Jana, Bateria Armatnia i zapierające dech w piersiach Wyższe Ogrody Barrakka. Dużą atrakcją jest do dziś zamieszkały Pałac Casa Rocca Piccola. Wyposażony w rzeźby, obrazy, stare zdjęcia i elementy sztuki użytkowej. Możesz wybrać się w rejs po zatoce Grand Harbour lub wieczorem przejść się na długi spacer po nabrzeżu Valletty.

Plaże Gozo i Comino.

To długie, czyste, piaszczyste plaże na wyspie. Mało jest tutaj takich plaż ze względu na kamieniste nadbrzeża, ale te dwie są najładniejsze. Piękne zatoki, błękitne laguny Comino i Blue Lagoon to raj dla plażowiczów. Gozo to z kolei miejsce dla tych, co wolą ciszę. Można się tu wybrać szlakiem rowerowym i podziwiać morskie widoki oraz sielankowe krajobrazy.

Pałac Parisio w Naxxar.

Obiekt otoczony ogrodami to miniaturka Wersalu. Kiedyś był domkiem myśliwskim, ale markiz Scicluna rozbudował go i upiększył. Pałac pochodzi z roku 1733 i zawiera w sobie liczne i cenne obrazy, meble oraz piękną balową salę, bogato zdobioną złotem.

Mdina.

Zwana miastem ciszy, stanowi atrakcję turystyczną dla miłośników architektury normańsko-barokowej. Była stolica Malty dziś zamieszkiwana jest jedynie przez 250 mieszkańców. Zamknięto ją dla ruchu samochodowego, wyłączając tylko mieszkańców i służby. Przepiękne wąskie uliczki, średniowieczne budynki, imponujące pałace doskonale wpisują się w klimat tego miejsca. To przestrzeń pełna niepowtarzalnej, relaksującej, ale i tajemniczej atmosfery.

Katakumby w Rabacie.

Tu podobno rozbił się statek ze Świętym Pawłem. Według legendy, zamieszkał on na wyspie, spędzając trzy miesiące w jednej z pobliskich skał. Grota Św. Pawła udostępniona do zwiedzania znajduję się pod ulicami miasteczka. Tu zbudowano też kościół na cześć apostoła. Obok katakumby Świętego Pawła znajduje się także grobowiec Świętej Agaty. To najwcześniejsze dowody chrześcijaństwa na Malcie.

Słońce, plaże, zabytki, przepiękne krajobrazy to magnes, który przyciąga turystów przez cały rok. Malta to miejsce, w którym nie można się nudzić.