Miejsca do zwiedzania mazowieckie czyli zwiedzanie w nieco innej odsłonie

Mazowieckie. Województwo, w którym niby każdy wie co chce zobaczyć. Warszawę, stolicę, a w niej? Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Stare Miasto, może któreś z muzeum, np. Polin, czy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Klasyk.

Ale przecież oprócz tego są inne miejsca do zwiedzania mazowieckie.

Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Powszechnie przecież wiadomo, że dzieci chcą również zwiedzać miejsca, gdzie będą mogły być sobą – móc się pobawić, zaśmiać, trochę pobiegać.
Oto kilka miejsc wartych zwiedzenia w mazowieckim, o których byś prawdopodobnie nigdy nie usłyszał.

Farma Iluzji

Farma Iluzji to park w Trojanowie – ponad 60 km od Radomia, a 100 km od Warszawy, ale te odległości są warte przebycia. Na około 6 hektarach terenu, w części zalesionego, znajduje się skupisko atrakcji, które pochłonie was na cały dzień. Place zabaw, karuzele i kolejki to dopiero początek. Bo skądś musiała się wziąć „iluzja” w nazwie. Co powiecie więc na eksponaty ze świata iluzji optycznych, budowle przeczące prawu grawitacji jak Krzywa Chata, labirynty, pokazy iluzji i wiele wiele innych tego typu atrakcji.
Powiedzieć, że to magiczne miejsce to jak nic nie powiedzieć.
A po tym wszystkim, kiedy zgłodniejecie do dyspozycji są udostępnione latem grille i ogniska. Po prostu cały dzień pełen rozrywki zagwarantowany.

Ogród Zoologiczny Warszawa

Jeśli chcemy jednak zwiedzić coś rodzinnie w Warszawie dobrą opcją będzie Ogród Zoologiczny. Przecież nic tak nie absorbuje całej rodziny, jak oglądanie cudownych, egzotycznych zwierząt. A zwierząt w tym zoo nie brakuje – bo jest ich ponad 12 000! 500 gatunków różnorodnych zwierząt, w tym 50 objętych programem ochronnym.
A co dokładniej może przykuć wzrok?
Słoniarnia, jedna z najnowocześniejszych w Europie o powierzchni 6000m kwadratowych. Powitają was tam 4 słonie afrykańskie – czyli te największe i najpopularniejsze słonie świata.
Dla tych, co lubią mieć głowę w chmurach – ptaszarnia z halą wolnych lotów. Ilość róźnorakiego ptactwa, które trudniej zobaczyć gdziekolwiek indziej pochłonie was na dłuższy czas.
Znajdzie się też coś dla fanów wszystkiego co gadzie – herpetarium. Krokodyle, żółwie, węże, płazy, jaszczurki warany… Aż można dostać zawrotu głowy!
A może są tu fani wagi ciężkiej? Odwiedźcie Hipopotaminarium. W pawilonie przywitają was hipopotamy nilowe. Niedaleko znajdziecie również coś dla grubych ryb – rekinarium. W Warszawskim Zoo znajduje się jedyny w Polsce tawrosz piaskowy. Warto go zobaczyć, jak wraz z innymi rekinami i rybami pływa wśród rafy koralowej.

Multimedialny Park Fontann Warszawa

Wieczór, a wam dalej mało atrakcji? Spróbujcie zajrzeć do Multimedialnego Parku Fontann. Wyobraźcie to tylko sobie. Reflektory, lasery, woda z 367 dysz i 295 reflektorów typu LED. Wieczorna perła podzamcza, które może już kiedyś zwiedziłeś, ale nie wiedziałeś, co się kryje w tych fontannach.
Gdy się ściemnia strumienie wody niemalże tańczą w rytm muzyki, a podświetlane dysze dodają magii całemu pokazowi. I to nie jest główny punkt programu. Z mgły wodnej tworzony jest ekran wodny, na którym w trakcie pokazu wyświetlane są projekty filmowe i laserowe. Myśleliście kiedyś o tym, że da się oglądać filmy na ekranie z pary wodnej?
Kiedy będziecie w Warszawie, koniecznie sprawdźcie, czy takie oglądanie, nie jest lepsze od full HD.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Ta nauka. Zawsze kojarzy się dzieciom z przymusem, nudą i czymś, co w ogóle nie może być ciekawe. Chcecie zmienić ten stan rzeczy? A może sami myślicie, że nauka jest trudna i nuda? Odwiedźcie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to 15 tysięcy metrów kwadratowych nauki podanej w formie ciekawych eksperymentów, instalacji i doświadczeń. Co wyróżnia ten ośrodek – prawie wszystko jest możliwe do dotknięcia i sprawdzenia na własną rękę, jak działa nauka w rzeczywistości. Oprócz tego w Centrum jest także planetarium i masa wystaw sezonowych. Nie musisz się więc bać, że Ty lub dzieci będziecie się nudzić. O nie, prędzej wszyscy razem będzie planować, kiedy znów odwiedzić to niezwykłe miejsce.

Mazowieckie ma bardzo dużo atrakcji do zaoferowania. Oprócz zwiedzania muzeum, galerii, czy zamków można do tego podejść nieco inaczej. No co ile miejsc do zwiedzania tyle opcji na to, jak zaplanować wycieczkę. Miejsca do zwiedzania mazowieckie czekają.