Sposób na spędzenie długiego weekendu

Gdy dni stają się coraz dłuższe, zaczynamy szukać pomysłu, gdzie spędzić każdą wolną chwilę, żeby uciec z miejskiej betonowej dżungli. Marzy nam się wyjazd za miasto, nad wodę, gdzie w promieniach słońca odpoczniemy i zbierzemy siły do dalszej pracy. Idealnym pomysłem na weekendowe wypady zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla par szukających miejsca na wyjazd we dwoje są domki Chańcza.

Cisza i spokój – uroki miejsca

Chańcza to zbiornik na Czarnej Staszowskiej, zlokalizowany w pobliżu miejscowości o tej samej nazwie w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego. To miejsce niezmiernie malownicze i idealne wprost do relaksu. Oprócz atrakcji wodnych, pięknej, piaszczystej plaży, można również wybrać się na spacer w okolicznych lasach. Niedaleko znajduje się Chmielnicko-Szydłowski Obszar Chronionego Krajobrazu. Cały teren wyróżnia się bardzo urozmaiconą budową o malowniczym charakterze.

Domki Chańcza – miejsce do wypoczynku

Miłośnicy spędzania czasu na łonie przyrody również znajdą tu świetne warunki do odpoczynku. Można biwakować, wybrać się na spływ kajakowy lub popływać rowerem wodnym. Każdy znajdzie pomysł dla siebie.