Poznań – miasto warte poznania

Wybierając się do stolicy Wielkopolski, jest kilka miejsc, które powinniśmy zobaczyć. A co warto odwiedzić w Poznaniu? Z pewnością głównym punktem takiej wycieczki powinien być Stary Rynek. Obowiązkowo, w samo południe, powinniśmy zobaczyć trykające się koziołki, które wychodzą z wieży Ratusza.

 

Tuz obok ciekawą atrakcją jest Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Muzeum Archeologiczne czy Blubry – Poznańskie legendy w 3D. A dla prawdziwych smakoszy, na ul. Wrocławskiej, znajdziemy Muzeum Czekolady – tutaj nie tylko poznamy historię czekolady, możemy też wziąć udział w warsztatach i zrobić samemu tabliczkę czekolady lub wykonać własnoręcznie lizaka.

 

Od niedawna na mapie Poznania jest nowa atrakcja – Wytwórnia Figur Woskowych na ul. Piekary. Innym obiektem wartym zauważenia jest Zamek Cesarski, Poznańska Fara, Zamek Królewski. Co jeszcze można zobaczyć ciekawego w Poznaniu? Stary Browar -centrum handlowe, największe centrum handlowe w mieście – Posnania, Jezioro Malta, Nowe Zoo – to ten ogród zoologiczny pomógł tygrysom, które zostały zatrzymane na granicy. Warto też zajrzeć do Katedry Poznańskiej. Poznań – miasto warte poznania…