Londyn w pigułce. Na co zwrócić uwagę podczas wycieczki.

Słynny zegar, rezydencja królowej, diabelski młyn czy Katedra Świętego Pawła, to tylko nieliczne atrakcje Londynu, które przyciągają tłumy ludzi, chcących zobaczyć piękne i zabytkowe budowle.
Londyn ma bardzo bogatą historię, posiadam ogromną ilość detali architektonicznych, które są uwieczniane przez fotografów z całego świata.
Jeśli planujesz wybrać się na wycieczka właśnie tam, musisz pamiętać, że są miejsca, które nie można obejrzeć, a wręcz trzeba.
Londyn co warto zobaczyć będąc na kilkudniowej wycieczce?

 

Nie można nie zobaczyć słynnego zegara Big Ben. Wybudowany w 1859 roku w stylu neogotyckim. Jest częścią Pałacu Westminster.
Kolejna atrakcja, bez której wycieczkę można uważać za nie udaną, jest Muzeum Brytyjskie. Wybudowane zostało w 1753 roku. Do dziś zapisało się jako jedno z największych muzeów na świecie.
Kolejnym, równie fascynującym miejscem jest Regent’s Park. To tu mieści się zoo. Teren parku zajmuje 197 hektarów. To jeden z Parków Królewskich. Miejsce bardzo kolorowe i tętniące życiem.
Dla miłośników przyrody, polecam Ogrody Botaniczne Kew, natomiast dla osób lubiących adrenalinę, polecam Oko Londynu. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie.