Dowiedz się co warto wiedzieć przed wycieczką do Dubaju

Dubaj to niezwykłe miasto, które wiele osób chciałoby odwiedzić. Piękne budowle, sprzyjająca pogoda i liczne atrakcje to przepis na udany urlop. Warto jednak pamiętać, że każde miejsce na ziemi rządzi się swoimi prawami. Jeśli planujesz wycieczkę do Dubaju, powinieneś wiedzieć o kilku ważnych kwestiach. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

Dubaj na co uważać

Kraje arabskie są specyficzne, ale niewątpliwie warto je odwiedzać. Przed wycieczką do Dubaju przyda Ci się kilka najważniejszych informacji o których warto pamiętać:

  1. Ubiór – chyba nikt nie powinien być zaskoczony, że to właśnie od informacji na ten temat rozpoczyna się lista. Przed zwiedzaniem Dubaju warto zadbać o odpowiednie ubranie. Aby okazać szacunek i uniknąć nieprzyjemnych spojrzeń, warto zakryć swoje ciało stosownie do okoliczności. Wszystko od ramion aż po kolana powinno być zakryte. Z racji tego, że Dubaj słynie z wysokich temperatur, warto wybierać lekkie i przewiewne tkaniny. Pod ręką warto również zawsze mieć chustę, gdyż przed odwiedzeniem niektórych miejsc trzeba zakryć głowę.
  2. Wybierz dobry hotel i uważaj na czułości – jeśli wybierasz się na wycieczkę z ukochaną osobą, ale nie jesteście małżeństwem, zadbajcie o hotel odpowiednio wcześniej. Niektóre bowiem nie kwaterują bowiem w jednym pokoju osób, które nie są małżeństwem. Warto także uważać na czułości. Buziaków lepiej unikać, jeśli chodzi o trzymanie się za ręce można robić to jedynie z mężem.
  3. Jedzenie – podczas zwiedzania Dubaju warto wybrać się do lokalnych restauracji. Można bowiem spróbować w nich kuchni z wielu zakątków świata, a takiej okazji nie warto marnować.
  4. Komunikacja miejska – jeśli chodzi o metro i tramwaj, znajdują się tam oddzielne strefy dla kobiet i dzieci. Jeśli mężczyzna nawet przez przypadek wejdzie do takiej strefy, może zakończyć się to mandatem.
  5. Angielski – to właśnie w tym języku można porozumieć się w wielu miejscach w Dubaju. Warto jednak być uważnym, gdyż często angielski ten nie jest doskonały.