Czym kierować się przy wyborze pudru do twarzy?

Puder do twarzy to kosmetyk, który znajduje się w niemal każdej damskiej kosmetyczce. Jednak wybór idealnego kosmetyku może nie być łatwym zadaniem. Oto cztery kroki, które doprowadzą Cię do idealnego produktu!

1. Cel kosmetyku. Zastanów się, czy Twój puder będzie miał za zadanie utrwalenie wcześniej nałożonego podkładu, czy będziesz traktować go jako jedyny kosmetyk do zmatowienia skóry lub poprawy jej koloru. Możesz wziąć pod uwagę także pudry bambusowe lub ryżowe, które nie pozostawiają widocznego koloru na skórze.

2. Matujący czy rozświetlający? To jedno z najważniejszych pytań dotyczących przyszłego pudru. Puder Golden Rose Mineral Terracotta Powder 04 sprawdzi się dla skóry o ziemistym lub szarym odcieniu, rozświetli ją i nada witalności. W przypadku skóry tłustej i mieszanej sprawdzą się pudry matujące, które zapobiegną błyszczeniu się twarzy.

3. Konsystencja pudru. Pudry prasowane są trudniejsze w aplikacji, równocześnie stanowią produkt bardziej wydajny i wygodny w przenoszeniu. Pudry sypkie doskonale nadają się dla cery bardziej wymagającej, na którą aplikujemy większą ilość kosmetyku.

4. Kolor pudru. To ostatni etap: po wyborze wykończenia oraz konsystencji kosmetyku, powinniśmy dobrać odpowiedni kolor, który będzie maksymalnie zbliżony do naturalnego odcienia naszej cery.