Najlepsi zaczynali od małych rzeczy

Nurkowanie jest sportem ekstremalnym, który jednakże zyskuje coraz większe grono sympatyków. Jeśli jesteś jedną z osób, które chciałyby tego spróbować, ale przed zapisaniem się na profesjonalny kurs, chciałbyś doświadczyć namiastki nurkowania, to dobrze trafiłeś! Za chwilę dowiesz się, jak nurkować z fajką, co pozwoli Ci na zobaczenie przedsionka podwodnego świata.

Czym jest snorkeling?

Snorkeling, czyli nurkowanie z fajką, polega na płytkim pływaniu albo unoszeniu się tuż pod powierzchnią wody. Do uprawiania tej formy sportu, nie musisz posiadać bardzo dobrych umiejętności pływackich, ale im lepiej pływasz, tym snorkeling przyniesie Ci większą frajdę. Dzięki tej aktywności możesz podziwiać roślinność, ryby i rafy koralowe.

W trosce o oddech

Jeśli zainteresowała Cię, taka forma nurkowania i chciałbyś jej spróbować, musisz zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt. Fajka, maska i płetwy to wydatek około 250 zł, a już dzięki nim możesz urozmaicić czas podczas urlopu. Korzystanie przy snorkelingu z rurki do oddychania, umożliwia swobodne przebywanie pod lustrem wody. Taka fajka, poza oczywiście rurką, składa się z zaworów, ustnika i mocowania. Zawory pomagają w usuwaniu wody, która może się dostać do rurki. Dzięki ustnikowi, możesz utrzymywać fajkę we właściwym miejscu. Mocowanie natomiast, służy do łączenia rurki z maską.

Pierwsze “kroki” pod wodą

Zanurzając się pod wodę, musisz pamiętać, aby Twoja fajka znajdowała się około 5 do 8 cm nad wodą. Kiedy zanurzysz się razem z nią pod wodę, po wypłynięciu potrzebne może być jej przedmuchanie, chyba że wybierzesz fajkę z górnymi zaworami, wtedy nie jest to konieczne. Im będziesz miał dłuższą rurkę, tym trudniej będzie Ci się oddychało, gdyż podczas wdechu i wydechu, powietrze nie zdąży się wymienić.Gdy już nauczysz się obchodzić z rurką, pozostanie jedynie cieszyć się chwilami spędzonymi pod wodą!

Wszelkie formy aktywności fizycznej pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Jeśli masz wokół siebie osoby, które boją się nurkować, wyjaśnij im jak nurkować z fajką. Może dzięki Tobie odmienią swoje nastawienie i razem z Tobą rozpoczną przygodę ze snorkelingiem, a później może razem wyruszycie na wielkie wody.