Alergia – objawy

Duszności, wysypka, silny kaszel, katar, załzawione oczy. Dużo i jeszcze więcej objawów, które każdy może odczuć na własnej skórze, gdy jest alergikiem.
W kilku słowach warto spojrzeć na objawy uczulenia.

 

Alergia pokarmowa – występuje, gdy chory jest uczulony na składnik pokarmowy, objawy są bardzo uciążliwe, wysypka, pokrzywka, swędzenie ust i gardła, biegunka, zaparcia, zapalenie oskrzeli, duszności, alergia wziewna (jeden z najtrudniejszych przeciwników) – pojawia się, gdy jesteśmy uczuleni na czynniki występujące w powietrzu: pyłki traw i drzew, sierść, kurz, pleśń. Alergia kontaktowa występuje w przypadku bezpośredniej styczności z alergenem. Objawy uczulenia są bardzo charakterystyczne, atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, w tym różne wysypki, szorstkość i grubość skóry, obrzęki, bąble i wiele innych.
Nie warto bagatelizować objawów tej choroby, szybka pomoc poprawi komfort oraz jakość naszego życia, a czasem może nawet nas uratować od śmierci. Tak alergie bywają także śmiertelne. Niestety nie mamy wpływów na występujące objawy, każdy alergik może je ewentualnie wytłumić, ukryć głęboko, by nie pojawiały się zbyt często.