Gdzie wysłać dziecko na kolonie?

Rozrywka godna Twojego dziecka

Dziecko to wulkan energii. Potrzebuje stałych bodźców i zdarzeń, aby nie zrazić się nudą. Rodzice nie zawsze mają czas, aby zapewniać swoim pociechom nieustanną rozrywkę. Na szczęście przynajmniej dwa razy do roku (w wakacje oraz ferie zimowe) dzieci mają okazję skorzystać z niezwykle bogatych programów obozów.

Współczesne obozy dla dzieci to już nie tylko harcerskie wyprawy pod namiot, czy wycieczka górskim szlakiem. Organizatorzy wyjazdów prześcigają się bowiem w wymyślaniu atrakcji zgodnych z obecnymi trendami oraz zainteresowaniami dziecka, jednocześnie będąc spójnym z ambicją i wymaganiami rodziców.

Tematyka obozu

Scenariusze obozów dziecięcych to okazja do sprawdzenia się między innymi jako fotograf, modelka, kucharz, a nawet Harry Potter, czy hobbit z Władcy Pierścieni. Istnieją też iście bajkowe programy i właśnie one najchętniej wybierane są przez najmłodszych uczestników.

Dzieci lubią się bawić, a ich rodzice zwracają uwagę na to, czy program danego obozu zapewnia rozwój ich pociech. Dobrze bowiem wykorzystać zainteresowanie i motywację dzieci do zdobywania wiedzy i kształtowania nowych umiejętności. Wielką popularnością cieszą się obozy taneczne, podczas których uczestnicy ćwiczą na przykład salsę, streetdance, taniec nowoczesny lub taniec musicalowy. Rodzice chętnie wysyłają też pociechy na obozy językowe.

Ważny wybór

Szukając odpowiedniego obozu dla dziecka i przeglądając dostępne programy pamiętaj jednak, że na wybranym obozie Twoje dziecko musi czuć się dobrze. Jeśli program będzie przesycony i zbyt wymagający, Twój maluch nie nauczy się nowych słówek, ani kroków – będzie zbyt skupiony na tęsknocie za domem i rodziną.

Dlatego wykaż się sprytem i wybierz trzy różne propozycje wyjazdu, przedstaw je swojemu dziecku i pozwól mu zdecydować, na który chciałby wyjechać. Dzięki temu będziesz mieć wpływ na to, gdzie maluch wyjedzie, a jednocześnie Twoja pociecha będzie się czuła ważna i odpowiedzialna za wybór – wtedy trudniej będzie jej narzekać na program obozu podczas jego trwania.